Jak jsem začal

Trošku už jste se o mně dočetli na titulní straně, tak tady ještě víc podrobností až do posledního roku.

Začal jsem hrát golf ve školce. Bylo mi 4,5 roku a začal jsem chodit na tréninky pro děti ve Zlíně. Po půlroční golfové sezóně venku jsme se přesunuli do zákoutí hotelu v Kostelci do indooru. Tam se mi líbilo, celkem se nenachodíš a máš pořád plné košíky míčku. Jeden z trenéru nás (mě a moje rodiče) namotivoval turnajem Morava Cup, že první cena je hra na hřišti na Floridě v USA (to sice nebyla pravda, ale Morava Cup jsme obhlídli). Začali jsme jezdit na turnaje Morava Cup pro Benjamínky - skupina od 5 - 9 let bez HCP...

Potom už šlo všechno hladce. Začal jsem se Morava Cup účastnit pravidelně s vyhlídkou moravských a následně republikových juniorských turnajů.

Kdo ví, kam až se mi podaří dojít na mé golfové cestě...

1. sezóna 2014

Zkoušel jsem to, ale zjistil jsem, že to chce pořádnou dřinu. První turnaj na Čeladné hrůza! Déšť, zima jak na horách, ale dal jsem to, a první krůček byl za mnou. Na fotkách jsou průběžné turnaje z mé první sezóny 2014. Toho roku jsem v říjnu po sezóně oslavil své 6. narozeniny.

2. sezóna 2015

Bylo mi 6,5 roku a začal jsem jezdit znovu na Morava Cup znovu do kategorie Benjamínků 5-9 let. Doprovázeli mě občas naši, občas ségra, občas děda a taky bratranec a sestřenice. To už byl úspěšnější rok. Vyhrál jsem celou kategorii a všichni byli náležitě pyšní, včetně mě... Čekaly mě první rozhovory, články v novinách, první snížení HCP a takové ty jiné srandy, znáte to... Taky jsem si občas zahrál s dospělákama na normálním turnaji. To jsem ovšem nevěděl, co mě čeká za rok :).

Ještě dodatek... tento rok jsem začal pracovat i na své fyzičce a taky schopnosti se ubránit a začal jsem dělat JUDO.

3. sezóna 2016

Start v nové kategorii MLADŠÍ ŽÁCI - 7-12 let

V této sezóně jsem poprvé chodil 18 jamek z červených odpališť. Ze začátku to bylo hodně náročné - vždy téměř 5 hodin na hřišti nebylo pro 7,5 letého kluka nic moc. Vždy jsem měl naštěstí caddyho - mamka, taťka a děda se střídali dle možností. Taky jsme poprvé zjistili, na co je v golfovém bagu tolik přihrádek. Kromě povinné výbavy každého golfisty je totiž potřeba i jídlo a pití pro doplnění energie hráče i caddyho.

Jakmile se objeví ještě déšť, tak jsou potřeba dva deštníky a kryt na hole a spousta ručníků... i takový je golf... jak se říká: "Není špatného počasí, jen špatně oblečený golfista." :) V parných dnech zas bylo potřeba hodně vody a deštník proti sluníčku.

Celou sezónu jsem to nějak zvládl a poprvé v kategorii mladších žáků jsem se umístil na krásném 12. místě z celkových 75-ti účastníků.

Jiných mládežnických turnajů jsem se moc neúčastnil, jen jsem byl na pár turnajích s dědou a s rodiči. Některé se mi obzvláště podařily a tak jsem v roce 2016 končil s HCP 30,8.

4. sezóna 2017

Výsledky 2017

Téměř na konci sezóny jsem si šel zahrát MISTRA GCLK VE ZLÍNĚ na rány. Výsledek, téměř bez tréninku, byl nad očekávání... Tady foto Mistr, Mistryně a "Mistrátko" 2017. Potěšil mě historicky první zápis na putovní pohár.

V následujících letech budou jistě těžké obhajoby.

Poslední dva turnaje v rámci RMTM jsem absolvoval v Olomouci dvoudenní a v Rožnově. Poslední prázdninový týden jsem odcestoval na zaslouženou dovolenou, takže jsem se nemohl účastnit finále na Čeladné. Ani Olomoucí ani Rožnovem jsem si opravdu moc "nepomohl" - asi přišla nějaká celková golfová krize... :(

Celkově jsem se umístil na 6. místě. Příští rok musím ZABOJOVAT!

5. sezóna 2018

Sezóna 2018 - posun do lepší kategorie

V roce 2018 jsem jako devítiletý později v říjnu desítiletý postoupil do kategorie pokročilejších malých golfistů, kteří mají HCP po 28.  Začal jsem s HCP 27,5 a sezónu ukončil s HCP 17,5. V roce 2018 jsem obhajoval Mistra Klub v juniorské kategorii a podařilo se!

6. sezóna 2019

Úspěšný rok 2019 - MISTR MORAVY

Tento rok považuji zatím za nejúspěšnější. Prostě se mi dařilo, tak to v golfu chodí. Svůj HCP jsem snížil na "singl", začínal jsem s 18,1 a končil jsem rok s HCP 9,4 - to bylo zatím největší a nejnáročnější snížení.

Mistr Moravy 2019 - mladší žáci

V rámci tour RMTM - Moravská tour mládeže jsem se umístil na krásném prvním místě a stal jsem se tak MISTREM MORAVY 2019.

Morava Cup 2019 - mladší žáci

I má nejoblíbenější tour se mi vydařila a již podruhé jsem se umístil na první místě ve své kategorii (poprvé - Benjamínci 2015). SPOKOJENOST.

7. sezóna 2020

Zvláštní rok "Covid"

Přesto, že nebylo vůbec jasné, jak se letošní sezóna bude odehrávat, tak nakonec se téměř vše uskutečnilo. Některé týdny byly opravdu náročné - spousta turnajů bez přestávky, ale podmínky měli všichni stejné. Za svůj největší úspěch roku 2020 považuji výhru Jamkovky v mém domovském klubu (porazil jsem všechny chlapy) a pak dva výsledky pod par - Rožnov pod Radhoštěm -2 a Jezera -2. Jinak se mi tento rok příliš nevydařil a díky novému výpočtu HCP systémem WHS jsem o výše uvedené nejlepší výsledky "přišel". Jdeme dál a pokračujeme v boji s golfem!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky